X yeni bir abonelik dönemini başlatıyor

Elon Musk, Ekim 2022’de 44 milyar dolar karşılığında X adını verdiği ve bir zamanlar Twitter olarak bilinen sosyal medya mesajlaşma platformunu satın aldı. Musk, X’i daha etkili bir şekilde gelir getiren bir platform haline getirme amacıyla bazı yeni özellikler ekledi. Bu özellikler arasında canlı yayın, video ve sesli aramalar bulunuyor. Dahası, Musk’ın X‘i bankacılıkla bile entegre etmeyi planladığı söyleniyor.

X platformu, kullanıcılara sunduğu özelliklere göre farklı abonelik seçenekleriyle geliyor. En yeni eklenen iki abonelik seçeneği; Premium+ ve Basic tier. Premium+ abonelik aylık 16 dolar veya 1.300 Rs karşılığında sunuluyor. Bu abonelikle kullanıcılara reklamsız bir deneyim, en büyük yanıt yükseltmesi ve diğer içerik oluşturma araçlarına erişim sunuluyor.

X yeni bir abonelik dönemini başlatıyor

Basic abonelik ise aylık 3 dolar veya 243.75 Rs karşılığında sunuluyor. Bu paket mavi onay işaretini içermese de, kullanıcılara gönderileri düzenleme, daha uzun metin ve videolar paylaşma imkanı sunuyor. Ayrıca bu abonelikle küçük bir yanıt yükseltme özelliği de geliyor.

Bu yeni planlar, yıllık abonelik seçeneğiyle de %12 indirimle sunuluyor. Abonelikleri X’in web sitesinden veya iPhone ve iPad için X uygulamasından satın alabilirsiniz. Ancak Apple’ın komisyonunu karşılamak için uygulama içi satın almalarda fiyat %30 daha yüksek.

X’in standart Premium tier’ı aylık 8 dolar karşılığında sunuluyor. Bu abonelikle kullanıcılara mavi onay işareti, yanıtlarda öncelikli sıralama, yer imi klasörleri, daha uzun gönderiler, metin biçimlendirme, temalar, SMS iki faktörlü kimlik doğrulama, şifreli DM’ler ve daha fazlası gibi özellikler sunuluyor.

Sonuç olarak, Elon Musk’ın X platformuna getirdiği yeniliklerle, kullanıcıların sosyal medya deneyimlerini daha kişiselleştirmelerine olanak tanıyan çeşitli abonelik seçenekleri mevcut. Bu abonelikler, kullanıcıların ihtiyaçlarına ve bütçelerine göre seçebilecekleri farklı özellikler sunuyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x