Osayi Samuel’in Trabzon taraftarını yumrukladığı graffitisi silindi

Fenerbahçe’nin Süper Lig’in 30. haftasında deplasmanda Trabzonspor’u 3-2 yendiği maçının ardından Bordo-Mavili takımın taraftarları sahaya girerek galibiyet sevinci yaşayan Sarı-Lacivertli futbolculara saldırdı.

Fenerbahçe’nin ligden çekilme açıklaması ve Trabzonspor’un açıklamalarıyla gerginlik devam ederken, İstanbul Kadıköy’de bir binanın duvarına olayın en çok konuşulan isimlerinden Osayi Samuel’in futbolculara saldıran kişiyi yumrukladığı anı betimleyen graffitisi çizilmişti.

Kadıköy Belediyesi’nin görevlileri Osayi Samuel’in futbolculara saldıran kişiyi yumrukladığı anı betimleyen graffitiyi kısa süre sonra sildi.

“EMNİYETİN RUTİN TALEBİ DOĞRULTUSUNDA SİLİNDİ”

Belediye daha sonra yaptığı açıklamada, talebin emniyetten geldiğini duyurdu.

Belediyenin açıklamasında “Kadıköy sınırları içerisinde apartman duvarları, kaldırımlar, reklam tabelaları ve benzeri alanlara yapılan kimi yazılamalar ve çizimlerin üzeri Kadıköy Emniyet Müdürlüğü’nün rutin takibi ve talepleri doğrultusunda kapatılmaktadır. Zühtüpaşa Mahallesi, Recep Peker Caddesi’nde yer alan grafitinin üzerinin 19.03.2024 tarihinde kapatılması da bu İlçe Emniyet Müdürlüğü’nün rutin talebi doğrultusunda gerçekleşmiştir” denildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x